GİRİŞİMCİLİK AKADEMİSİ

 Daha fazla kazanmaya ve daha fazla
müşteriye mi ihtiyacınız var? 

"Şuanda Yatırım Yapmanız Gereken 1 Numaralı Sistem"

Kim daha çok kazanır diye sorduğumda 100'lerce kişi ankete katıldı ve bu konuyu daha detaylı anlatabilir misiniz dediler.

Çünkü bir çok kişi "sosyal medya için" çalışmak yerine, sosyal medya ve sistemlerin "kendilerine kazandırmaları için" çalışmalarını istiyor.

Size KENDİ hayatımızdan örnekler vererek, bu sistemleri nasıl kurabileceğinizi öğreteceğim !!!

Bu videoda şunları ele alacağım:

  • Olta atan mı ağ atan mı daha çok balık yakalar?
  • Sosyal medyada size çalışan sistemler nasıl kurulur?
  • Neden bu zihniyete sahip olanlar çok daha fazla kazanıyor?
  • VE... siz nasıl daha fazla para kazanabilirsiniz!

İçeri girelim!

Herkese merhaba arkadaşlar, kaskımızın kapağını kapatalım. Şimdi bir yolculuk yapacağım o yolculukta da sizin için faydalı içerikler üretmeye devam ediyorum. Bugünkü konumuz geçen gün sorduğum soruda balık yakalamak için aynı yerde ve aynı denizde yani bütün koşullar aynı olmak şartıyla olta atan mı daha fazla balık yakalar, yoksa ağ atan mı daha fazla balık yakalar diye sormuştum yüzlerce kişi doğru cevap olan, ağ atan daha fazla yakalar dedi ama 100'de 17 sanırım %17 lik kitlede olta atıp daha fazla yakalanacağını söyledi gerçekten bu beni şaşırttı yani tekli oltayla daha fazla balık yakalanabileceğini düşünmek gerçekten çok yanlış bir şey.

Bunu nereye bağlayacağım reklamlar konusunda pazarlama konusunda ve benzeri konularda daha rahat anlatabilmemiz için metaforları tercih ediyoruz. Benim de metaforum bu. Bu konuyu anlatmak için kullanmak istediğim Metafor bu, oltayla balık yakalayan kişileri ben müşterilerini bekleyen kişiler olarak adlandırıyorum, yani oltayla balık yakalayan kişinin yaptığı iş ne; oltasını atıyor ve balığı bekliyor, o balık ne zaman vurursa, o balık ne zaman o oltanın olduğu yerden geçerse, yani tüm şartların Sizin lehinize olduğu durumda oltanıza balıklar geliyor ve siz o balıkları yakılıyorsunuz.

Fakat burada şöyle bir dezavantaj var oltayla yani tekli bir şeyle yaptığınızda şöyle bir dezavantaj var oltayla yakaladığınızda en fazla iğneniniz sayısınca balık yakalayabilirken, ağ attığınızda 100 katı 1000 katı daha fazla balık yakalama şansımız var. Ve ağ ile balık yakalayanları da müşterilerini bekleyen değil müşterilerinin toplayan olarak adlandırıyorumm. Yani bundan sonra oltayla yakalayan dediğimde müşterilerini bekleyen kişileri anlayabilirsiniz, ağ atanlar dediğimdede müşterilerini toplayan kişiler olarak anlayabilirsiniz.

Tabiki Sistemler üzerine konuşacağım bu arada trafiği ile kontrol etmem gerekiyor Onun için bazen durarak konuşuyorum Tabi Normalde Motorun üzerinde olmadığımız gibi tam anlamıyla olmayabilir ama şöyle şimdi eğer siz birçok insanın yaptığı gibi diğer İnsanların çoğunun yaptığı gibi sadece Instagram'da Facebook'ta YouTube'da ya da herhangi bir sosyal mecrada bir şey paylaşıyorsanız mesela ürününüz olabilir Mesela bir hizmetiniz olabilir ve bekliyorsanız müşteriyi bekleyen konumdasınız arkadaşlar yani olta atandan hiçbir farkınız yok. Burada müşterilerinizin size gelmesi için bütün şartların olumlu anlamda oluşması gerekiyor, yani müşterinizin sizin attığınız paylaşımı görmesi gerekiyor, Onun ilgisini çekmesi gerekiyor, o an başka hiçbir şeyin dikkatini dağıtmaması gerekiyor. Sizinle ilgilenmesi gerekiyor, sonra sizin sayfanıza geldiğinde orada da ilgisini çekiyor olmalısınız ondan sonra bir tane iki tane ya da attığınız Kanca sayısınca attığınız paylaşım sayısınca Ulaştığınız insan sayısınca müşteriler almaya başlarsınız Ama gerçekten bu işin cılız versiyonu en az kazandıran versiyonu diyebilirim. Bunun yerine eğer sisteminizi kurmuş olsaydınız müşterilerinizi beklemek yerine müşterilerimizi toplama ile uğraşırdınız ve sadece bu mindsette bu farklı düşünüşle bile birçok insanın çok daha fazla kazandığına şahit oluyorum Çünkü öbür türlü yayınladığınız görsellere dediğim gibi yayınladığınız videolara müşterilerinizin gelmesini bütün şartların olumlu olmasını beklemek durumunda iken Siz sisteminizi kurduğunuzda.

Bu sistemleri nasıl kurduğunuzu Girişimcilik Akademisi Dijital Pazarlama ve Danışmanlık Eğitiminde anlatıyorum detaylı bir şekilde, kurduğunuzda ne olmuş oluyor müşterilerinizi beklemek yerine müşterinizin toplamaya başlamış oluyorsunuz ve bunu otomasyonlarla otomatik şekillerle yaptığınızdan dolayı çok daha kısa sürede çok daha az eforla çok daha fazla kazanç elde etmiş oluyorsunuz. Bu metaforlar şimdi biraz daha olayın derinine inelim yine metaforun üzerinden devam edelim olta atıp balık yakalayan yakalamak isteyen kişinin ihtiyacı olan şeyler ney 1 olta, iki oltanın ucundaki iğne ve iğneye takılan yem.

Şimdi size tamamen daha iyi anlayabilmeniz için detaylandırıcam. Oltanın ucundaki iğneye taktığınız yem sizin yayınladığınız görseller Paylaştığınız videolar. Eğer siz güzel görseller ve iyi videolar paylaşabilirseniz müşterinizin ilgisini çekecek, o müşteri size gelir. Yani oltanıza binevi takılmış olur, peki satışı az olanlar satış yapamayanlar ya da daha çok neyi büyüyemeyenler ne yapıyor. O müşteriyi çekecek olan oltanın ucuna taktıkları yem sadece kendilerini anlatıyor. Yani şöyle, bakın benim ürünüm harika ürünüm 90 lira en güzel ürünler bizim butikte en güzel saçları bizim Kuaför yapar en güzel işte bilmem neleri Biz daha iyi yaparız yani sürekli kendini öven bir yem bıraktıkları için müşteriler o oltaya takılmıyor. Peki ne yapmak gerekiyor sadece müşterilerimizle ilgili onların ihtiyacını arzusunu onların istedikleri bölgeye onları taşıdığınızı gösteren ve ispatlayan oltanızın ucuna iğnenin ucuna yem takarsanız ve bu şekilde paylaşırsanız bir sürü müşteri daha kazanmış olursunuz.

Onun dışında ne hata yapılıyor müşterilerin daha fazla yaşaması için yine balık örneğinden gidicem, balığı nerede yaşatıyorlar oltayla balık tutanlar bir kovanın içerisine su koyuyorlar müşterinin daha fazla yaşaması için yani daha fazla gelir getirmesi için sizin onu tuttuğunuz ve çektiğiniz yerin iyi olması gerekiyor Bu da ne sizin Instagram sayfanızsa satış yaptığınız yer Instagram Sayfanızın çok iyi olması gerekiyor ya da web sitenizse web sitenizin çok iyi olması gerekiyor ve Bu sayfalarınız size ait olan sayfaların gerçekten müşteri ile ilgili olması gerekiyor Yani Müşterilerin bir problemini çözmesi gerekiyor Müşterilerin bir ihtiyacını çözmesi gerekiyor sadece fiyat değil sadece özellikler değil ki hiç kimse bir ürünü özelliği için almıyor hiç kimse bir ürünü fiyatı için almıyor Sadece onlara hissettirdikleri düşündürdükleri ve hayal ettirdikleri için satın alıyor Eğer satışlarınız az oluyorsa müşterileriniz takipçiniz olarak kalmıyorsa sizin müşterilerinizi çektiğiniz yerde kötü olma ihtimali çok yüksek. Peki bunu düzeltmek için ne yapmak gerekiyor Instagram ve web siteleriniz sayfalarınızda gerçekten müşterilerinizin ilgilenecekleri içerikleri ve videoları ve benzeri şeyleri paylaşmanız gerekiyor.

kesinlikle ama kesinlikle hiçbir zaman akıldan çıkmaması gereken şey şu müşteri odaklı Gerçi Bu kelimenin içi çok boşaltıldı müşteri memnuniyeti kelimesinin müşteri odaklı sadece müşteriye hizmet eder şekilde içerikler oluşturursanız o müşterilerinizin takipçi olarak kalması çok daha fazla sayıda artacaktır mesela burda yapılan hata şu sosyal medya uzmanları sizi uçuralım size şunu yapalım sizi zirveye taşıyalım kendi takipçisi 200 sizi zirveye taşıyalım yazıyorlar sizi Şu konuma taşıyalım Biz sosyal medya uzmanıyız buda neden kaynaklanıyor arkadaşlar, belli eğitimlerde sadece bunu pompaladıkları için öğrencilerine kişilerde zannediyor ki 200 takipçi ile ben sizi zirveye taşıyacağım yazdıklarında, bütün firmalar o kişi ile ilgilenecek o kişi sosyal medya uzmanı olarak işe alacak zannediyorlar halbuki böyle bir şey yok.

Yani tabii ki yapmak gerekiyor ama yapamadığınız şeyi de çok büyük olarak anlatmamak gerekiyor Yani burada unutulmaması gereken şey şu anlatma göster kesinlikle çok önemli bir mottom anlatmayacaksınız yapabileceklerinizi göstereceksiniz eğer göstermiyorsunuz Zaten insanlar müşterileriniz sizi tercih etmiyor kişiler genellikle reklam ayarlarında çok büyük Sırlar bekliyorlar yani Reklamın satış yaptığını reklam ayarlarının Pardon satış yaptığını düşünüyorlar halbuki arkadaşlar reklam ayarları evet önemlidir ama işin gerçekten yüzdelik olarak çok düşük bir yerini kapsar. Reklamın ucundaki müşterinizi çekeceğiniz kanCanınız ne kadar iyi ve ne kadar çoksa o kadar çok müşteri ile dolar sizin kovanız, ama bunu Anlayamamış bir kişi istiyorsa 100 bin liralık Reklam yayınlasın çok nasıl anlatabilirim çok kendini bilmeyen çok kendiyle yarışmayan, yani sağdan sola geçen balıklar gibi oltaya takılırlar müşteriler, onlarla devranı döndürmeye çalışırlar ama döndüremezler arkadaşlar.

Onun için olta ile balık yakalamak yani sadece sistemsiz bir şekilde Instagram'dan ve Facebook'tan ve YouTube'dan ve benzeri sosyal mecralardan olta atan kişi gibi müşterilerinizi yakalamaya çalışıyorsanız çok ciddi zaman ve Efor kaybediyorsunuz Benden söylemesi.

Bunun için kesinlikle size müşteri getiren müşteri toplayan sistemler kurmanızı tavsiye ediyorum. Tabiki bu sistemleri Motorun üzerinde anlatmam çok kolay bir iş değil ama en azından şu an duyduklarınızdan sonra bunu artık biliyorsunuz ve bu şekilde yapmanız gerektiğini de artık duymuş oldunuz kesinlikle cevabımız olta atan dan ziyade ağ atan sistem kuran insanların çok daha fazla kazanacaklarını kazandıklarını söylüyor ve eğer sizde olta atmak yerine ağ kurmak müşterilerinizi toplamak istiyorsanız girisimcilikakademisi.com adlı web sitemizi ziyaret edebilirsiniz orada detaylı bir şekilde nasıl ağ sisteminizi kurabileceğinizi, nasıl müşterilerinizi toplayabileceğinizi, nasıl daha fazla müşteri kazanabileceğiniz konusunda detaylı bir şekilde hem video hem de yazı var Videoyu izledikten sonra kesinlikle yazıyı da bi 5 dakika ayırarak okumanızı tavsiye ederim Çok ciddi katkılar sağlayacak size.

Bu konunun özelinde her zaman için sistem kuran kişiler daha fazla kazanır arkadaşlar hiçbir zaman unutmayın robotların yani sistemlerin sizin için çalışmasını sağlamanız gerekiyor öbür türlü Sürekli kendi eforunuzla ulaşabildiğiniz kişi sayısınca müşteri ya da satış yapabilirsiniz. Ama bunu yapmak yerine Mesela şimdi 2 dakikalık bir yolum kaldı hemen aklıma gelen bir örneği paylaşım bir kuaförsünüz diyelim sadece yaptığınız saçları paylaşarak müşterilerinizi bekliyorsanız en düşük versiyonda müşteri kazanıyorsunuz en düşük sayıda müşteri kazanıyorsunuz ama siz sistem kurarsanız yine o yayınladığınız görsellerle sistem kurduğunuzda Tabii ki çok farklı dinamikleri var bu sistem kurmanın, sistem kurduğunuzda çok daha fazla müşteriniz gelir ve bu müşterileri getirmek için siz bir daha uğraşmazsınız müşterileriniz zaten gelir ama siz bunu anlayamadıysanız bunu anlayamadıysa yapan kişi sürekli görsel yayınlamak sürekli oradaki insanları kazanmak dikkatlerini çekmek ilgilerini çekmek için uğraşmak zorundadırlar.

Siz dediğim gibi kesinlikle sistem kurmayı ve sizin için çalışan sistemlerle daha fazla Kazanmayı öğrenin ve bu şekilde sadece kendi eforunuzla ya da kendi zamanınızla değil internetin sosyal medyanın ve sistemlerin bunların içerisinde olan sistemlerin sizin için çalışmalarını sağlayın. Bu asıl zenginliktir ben geldim arkadaşlar bir sonraki videoda görüşmek üzere, hoşça kalın.

GİRİŞİMCİLİK AKADEMİSİ

Bu eğitim, benim uzun yıllarca şiddetle test ettiğim ve yeniden test ettiğim çok değerli pazarlama stratejilerini ve danışmanlık bilgilerini sizlere sunuyor. Kolay yoldan para kazanma yöntemlerinin hiç birine inanmıyorum ve sizde kesinlikle inanmayın! Disiplinli bir şekilde çok çalışmayla ve sadece müşterilerinizin (insanların) ihtiyaçlarını ve problemlerini çözdüğünüzde, onların hayatlarını kolaylaştırdığınızda ve en önemliside arzu ettikleri her neyse onlara verdiğinizde, şuanki durumdan çok daha fazla kazanılabileceğini düşünüyorum. Eğitimlerimizin içinde ve sosyal medyada paylaşılan başarı hikayeleri çok çalışmanın ve tam odaklanmanın sonuçlarıdır. Bu sebepten dolayı kimseye başarı ve kazanç garantisi vermiyoruz. İşletmelerin aldığı sonuçlar tipik değildir, daha fazlasını kazanabilir veya daha azını kazanabilirsiniz, bu sizin çabanıza, işletmenizin ve danışmanlık verdiğiniz firmaların çalışanlarına, uygulanan iş modelinin güzelliğine ve kimsenin kontrol edemediği piyasanın güçlerine bağlı olarak değişecektir. Sorularınızı sormak için destek@girisimcilikakademisi.com a mail atabilirsiniz.

Girişimcilik Akademisi - © 2020 Tüm Hakları Saklıdır